Ботев прие Национал в среща от 9-ия кръг на U19. Двубоят бе днес от 17:00ч. на базата в "Коматево" и бе излъчен в Youtube канала DerbyTV.

"Канарчетата" влезнаха като абсолютни фаворити в сблъсъка и още в началото успяха да открият резултата. Казаков се оказа на празна врата и отблизо откри след пробив от ляво по атаката на жълто-черните. След попадението , обратно на очакванията, гостите създадоха доста положения за попадения, но намесите на стража на канарчетата оставиха резултата до почивката непроменен. През второто полувреме жълто-черните бяха далеч по-продуктивни пред гола. Казаков изведе Трифонов сам срещу стража на гостите и нападателят не сгреши. Малко по-късно двамата си размениха ролите и Трифонов асистира на десетката на Ботев за 3:0. Отново Трифонов оформи крайното 4:0, след самостоятелен пробив и мощен удар от границата на наказателното поле.