Локомотив Пловдив постигна първата си победа в шампионата. Вицешампионите се наложиха като гост на Царско село с 0:2.

През първите 20 минути домакините владееха по-трайно топката, но и двата отбора все още не са отправяли по-сериозен шут към противниковата врата. В 27-ата минута Охене центрира отлично към Мезу, но изстрелът с глава на тарана на Царско село не се получи, тъй като изпрати топката не по посока противниковата врата, а към тъча. Шест минути след почивката стана факт и първия точен удар в срещата. Илиев получи пред наказателното поле на домакините, финтира техен футболист и стреля по земя, но Георгиев улови.

В 64-ата минута Атанасов стреля силно от границата на наказателното поле, но Рейдър внимаваше и изби в корнер. Пет минути по-късно Локомотив откри резултата. Салинас овладя около точката на дузпата подаване отдясно, завъртя се на 180 градуса и шутира леко по земя, но стражът на домакините Янко Георгиев се заблуди, легна на другата страна и топката се озова в мрежата му – 1:0 за пловдивчани. В 72-ата минута Георгиев спаси удар на Умарбаев.

В 78-та минута Шопов слаомира пред наказателното поле на гостите и отправи удар по земя с левия крак, който излезе покрай лявата греда. Само 180 секунди по-късно пред Царско село се откри нова добра възможност да изравни, но Атанасов отправи разочароващ шут от 15 метра. Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Мезу да засече центриране отляво в празната врата. Устремът на Царско село бе спрян в 82-ата минута, когато отборът на Антони Здравков остана с 10 човека след втори жълт картон на Попадийн.

В даденото от съдията продължение Митко Илиев спечели дузпа, която сам реализира и оформи крайния резултат.