Лудогорец и Черно море си размениха по една победа в Елитните групи. Талантите на Черно море записаха победа срещу лидера в класирането на Елитната група до 17 години Лудогорец. “Моряците” на Тодор Каменов надиграха разградчани с 1:0 на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост в мач от 27-ия кръг на шампионата. Единствения гол в срещата падна в 70-ата минута и бе дело на Радослав Петров, а пет минути по-рано Пламен Аршев удари греда. (РЕПОРТАЖ)

Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно море, след като спечели с 1:0 мача от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. В началото на срещата Наско Янев излезе в хубава позиция, но ударът му бе блокиран от стража на съперника. Очи в очи с вратаря бе изведен Кристиян Манушев, но отново шутът му не попадна в целта. В 33-та минута "орлите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Исмет Хасан, който прехвърли стената и отбеляза за 1:0. Преди гола Черно море пропусна две ситуации сами срещу вратаря. През втората част разградчани приеха играта в половината си и търсеха своите шансове на контраатака. В самия край на мача втори жълти, респективно червени картони, получиха Янко Ажуани и Исмет Хасан. Макар и с 9 души на терена Лудогорец успя да запази крехката си преднина и стигна до победата. През втората част футболистите на Иван Николов се опитаха да стигнат поне до точката, но отново не можаха да завършат ситуациите си пред вратата на Лудогорец по най-добрия начин. (РЕПОРТАЖ)