Ботев Пд стартира новия шампионат с победа над Пирин Благоевград в много интересен и изпълнен с множество положения мач. Канарчетата се наложиха с 2:1, но пропуснаха още поне 5 много чисти положения за гол. Попаденията реализираха По Конате след асистенция на Минков и Маркиньос след страхотен извеждащ пас на Наско Илиев.

В началните десетина минути на двубоя удар на Току от далечна дистанция в 4-ата минута не затрудни Петров, а малко по-късно от пряк свободен удар отново „канарчетата“ опитаха късмета си, но не се получи.

Пирин получи отлична възможност в 18-ата минута да обстрелва вратата на Аргилашки, но Занев не намери целта.

Ботев откри резултата с гол на Па Конате, който получи пас отдясно от Минков и с глава прониза вратаря Петров, който сякаш сбърка при гола. Домакините направиха отлична атака в 25-ата минута, но до нов гол не се стигна. Малко по-късно Конате излезе очи в очи с Петров, но вратарят на Пирин направи блестящо спасяване.

Спас Георгиев си освободи място в наказателното поле на Ботев, отправи удар, но Аргилашки спаси с лекота в 36-та минута. Малко по-късно отново той стреля, отново топката попадна в ръцете на вратаря.

Ботев нанесе втори удар по съперника си в 41-ата минута, след като Атанас Илиев пусна отличен пас към Хосе Мартинс-Маркиньос, който надбяга рехавата защита на Пирин и матира Петров, за да направи резултата 2:0.

Пирин започна доста активно второто полувреме и Николов се разписа в 54-ата минута, след като съумя да прати топката между вратаря и защитник, за да върне отбора си в мача. Чудесна работа в защита на Пирин не позволи на Конате да се разпише за втори път, след като от няколко метра играчът на Ботев не сполучи, а това дойде малко след попадението за „орлетата“.

В 76-ата минута Манолев изпълни добре пряк свободен удар от около 25 метра фронтално срещу Аргилашки, но топката мина малко встрани от вратата.